Enter your keyword

post

Motivasyon

Sevgili Gençler

Hayaliniz için uzunca bir yola girdiniz. Bu yolun adına YKS sınavı, YKS sistemi, YKS 2021 ne derseniz deyiniz, belki de sürekli başa sardığınızı düşünüyorsunuz. Ne kadar çalışırsam çalışayım, ne yaparsam yapayım sonuç alamıyorum diyorsunuz. Hasta olup doktora gittiğinizde reçete edilen ilaçları kullanmayıp aynı problemle tekrar doktora gitmek ne kadar saçma ise, çalıştığınız derslerden YKS denemelerinde net sayısı olarak verim alamadığınızda size sunulan bir programa uymadan kahrolmak aynı şekilde mantıksızdır.

Bu yüzden dostlar, öncelikle oturun ve sorumlu olduğunuz derslerdeki tüm YKS konularını yazın ya da kağıda çıktısını alın. Kahvenizi de unutmayın. Ardından o kağıttaki konularda kendinizi hangi düzeyde hissediyorsanız yanlarına not alın. 100 yada 10 üzerinden kendinize puan verebilirsiniz..

Sonrasında bir yerden başlamak adına önceliğiniz o hafta okulda veya dershanede işlenen YKS konuları olmakla beraber bunları işaretleyip onlarla başlamanız. Peki önceki konular ne olacak derseniz onları tüm konular bitince tekrar çalışacaksınız. Bunu şubat ayında sitemizde detaylı göreceksiniz.

Sonra bu hafta için karar verdiğiniz konulara çalışmaya sıfırdan başlıyormuş gibi başlayın. YKS sistemi mantığını anlayınca zor bir sınav değildir, yeter ki siz başta bahsettiğim reçete için size hazırladığım programlardan birisiyle tam bir disiplin içinde çalışma kararlığında olun.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.